Magie stromů, které a proč je objímat.

18.06.2014 10:32

Každý strom žije, má svoji duši a také svou životní sílu. Lidé ji v minulosti dokázali využívat a pomáhala jim. To jen my, moderní lidé, zapomínáme na své kořeny.

O tom, že les i samotné stromy mají pozitivní vliv na lidskou psychiku, jste se jistě přesvědčili už sami. Když je vám smutno, teskno, nebo třeba jen nevolno, stačí si vyjít na procházku do lesa a brzy se cítíte lépe.

Ale stromy mají vliv i na zdraví člověka, a na toto téma se již dokonce začínají objevovat nějaké vědecké výzkumy. Například vědci v Rusku zjistili, že větve sibiřské jedle umístěné poblíž nemocného, snižují množství mikrobů až o 50 procent. Borovicové a jalovcové větve zase urychlují uzdravování pacientů s nemocnými plícemi. Přinášely úlevu také při nepříjemných migrénách.

Stromy žijí, mají duši, svou vlastní silnou energii, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Lidé to dělali od pradávna, ale moderní člověk na to nějak zapomněl.

Než se pokusíte přijímat sílu stromu, ujistěte se, zda na něm neroste jmelí nebo zda nemá nějaké výrůstky, protože takový strom je pravděpodobně nemocný. Pak strom obejměte a přitiskněte se k němu celým tělem. Zavřete oči, zapomeňte na všechny problémy a soustřeďte se jen na spojení se stromem. Představujte si, jak do vašeho těla přechází životní energie stromu. Protože se doporučuje zůstat ve spojení asi 15 až 20 minut, měli byste si vybrat místo, kde budete mít klid a budete se moct soustředit jen na sebe. Nakonec nezapomeňte strom pohladit a poděkovat mu za jeho pomoc a za sílu, kterou vám předal.

Protože každý druh stromu má jiné vlastnosti, měli byste vědět, s jakým stromem máte v jaké situaci navázat spojení. Když budete čerpat energii ze špatného stromu nejen, že vám nepomůže, ale může vám dokonce uškodit. Například tis energii nedává, ale bere si ji od jiných živých bytostí, a vrba pomáhá lidem uvědomit si své problémy, ale lidi depresivní může svést až k sebevraždě. Pojď se tedy podívat, kdy jaký strom máte využít.

Borovice - je symbolem síly, zdraví, dlouhověkosti a plodnosti, má hojivé účinky a pobyt v blízkosti tohoto stromu napomáhá k vyostření intelektu, posiluje paměť a navrací emocionální rovnováhu. Také zklidňuje zlost a stres a dokonce je prospěšný i při hubnutí. Borovice mají také antiseptické účinky, léčí a chrání před infekcemi a v jejich blízkosti se můžeme snadněji zbavit rýmy či nachlazení.


Bříza - zahání chmury, uklidňuje a způsobuje dobrou náladu. Pokud se cítíte vyčerpaní nemocí či prací, měli byste si dopřát odpočinek právě pod tímto stromem. Dobije vás to energií. Objímání břízy napomáhá také při rozvíjení intuice a vnímavosti.

Buk - pomáhá od stresu, bolestí hlavy. Potřebujete-li získat nadhled nad svými problémy, vyrazte do bukového lesa. Buk také posiluje v člověku schopnost tolerance k ostatním. Máte problémy s někým ve svém okolí, chcete mít ve všem pravdu? Objímání buku vám pomůže najít společný jazyk s ostatními a dovede vás ke kompromisu.

Dub - dodává zdraví a sílu, podporuje myšlenkové procesy a pomáhá s rozhodováním v obtížných situacích. Pobyt pod ním se proto doporučuje těm, kteří si nevědí rady. Dub jim dodá sílu a napoví to nejlepší řešení.

Jedle - chrání před přepracováním, takže by ji měli objímat lidé zavalení prací, ve stresu a s nízkým sebevědomím. Tento strom je dokáže zklidnit a dopřeje jim odpočinek. Ale pozor, jedle pomáhá i se sexuálními blokacemi, takže pokud potřebujete pomoct, vyhledejte v okolí tento strom.

Kaštan - uklidňuje, zmírňuje napětí a pomáhá především ve chvílích, kdy prožíváme z něčeho velké obavy a strach. Tento strom léčí nemocnou duši a pomáhá najít ztracené sebevědomí a jistotu.

Lípa - zajišťuje zdravý odpočinek a přivolává věštecké sny. Také dokáže usmířit dva (nebo skupinu) hádající se lidi. Je to strom lásky, který urovnává mezilidské vztahy. Dokáže i pozvednout náladu, takže se objímání lípy doporučuje lidem, kteří vidí všechno černě a domnívají se, že je neustále někdo pronásleduje a chce jim ublížit.

Modřín - dodává energii a povzbuzuje sebejistotu. Je symbolem obnovy a lepšího života, omlazuje jak fyzicky tak i psychicky. Potřebujete-li zvednout náladu, pomůže vám právě modřín. Též vám pomůže zlepšit vlastnosti, jako je trpělivost, vytrvalost, a napomůže vyřešit komplikované záležitosti.

Smrk - má ochrannou moc, takže se na něj můžete obrátit vždy, když potřebujete pomoct – ať už psychickou, či fyzickou. Vysazoval se u domů, aby chránil jeho obyvatele od všeho zlého, ale pokud ho obejmete, dokáže vám ulehčit od vašich starostí.

Zdroj: Žena IN